Nikto nemôže ujsť pred Kristovým milosrdenstvom.
G.von Le Fort

Liturgický prehľad a oznamy - 38. týždeň

Sedembolestná Panna Mária – patrónka Slovenska, slávnosť

8.00;   10.00;

Sv. Kornélius, pápeža Cyprián, biskup, mučeníci, spomienka

Obdobie cez rok

Obdobie cez rok, Poďakovanie za úrodu

Obdobie cez rok

Piatok

Sv. Ondrej Kim Taegon, kňaz, Pavol Chong Hasang a spoločníci, kórejskí mučeníci, spomienka

DETSKÁ SV. OMŠA

Sv. Matúš, apoštol a evanjelista, sviatok;

25. Nedeľa cez rok

8.00; 10.00

Úmysly sv. omší

+ Apolónia a Vincent Meda č. 110

+ Miroslav Kapičák č. 245

+ Z rodiny č. 308

Piatok

+ František a Jozef č. 340

+ Karol a Anna č. 336

+ Vdp. Alexander Tóth

- Za Boží ľud

OZNAMY:

● Dnes o 14.00 h sa od kostola pôjde tradične ku kaplnke Sedembolestnej Panny Márie – na začiatok dediny.

● Pre upratovanie kostola veľmi pekne prosím rodiny bývajúce v domoch č. 256 až 278, zároveň chcem poďakovať tým rodinám, ktorí upratovali kostol tento týždeň.

● V tomto týždni sú Jesenné kántrové dni a to v stredu, piatok a sobotu, záväzný je iba jeden deň. V tieto dni ďakujeme Pánovi za úrodu. V našej farnosti budeme ďakovať za úrodu v stredu.

● Chcem veľmi pekne poprosiť o stretnutie lektorov, ktoré sa uskutoční v sobotu 21.9.2019 o 18.00 hod. na farskom úrade v AMANDE, kde medzi nás zavíta Vdp. Prof. ThDr. SSlic. František Trstenský Phd., ktorý nám viac priblíži Sv. písmo, ktoré čítame.Tiež chcem povzbudiť aj takých, ktorí ešte nečítajú, aby sa zapojili do tejto služby. Samozrejme, že na túto prednášku môžu prísť všetci, ktorých by to zaujímalo.

Na potreby farnosti obetovali: novomanželia Stašákoví 100 € a novomanželia Miškoví 50 €. Všetkým vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať!

● Úmysly Modlitbového zápasu

- za uzdravenie Silvie

- za uzdravenie Bohu známeho

- za žiakov a učiteľov

- a osobný úmysel

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať

Filip Stolárik, syn rodičov Rudolf a Eva rod. Graciková, narodený v Trstenej, bývajúci v Oravskej Jasenici a Soňa Huráková, dcéra rodičov Dušan a Anna rod. Janoľová, narodená v Trstenej, bývajúca v Námestove. Ohlasujú sa dnes tretíkrát.