Kto chce Boha milovať, už ho miluje.
Mária Margita Alacoque

Prihláška na tábor 2019

Ahoj deti!

Aj toto leto je pre Vás pripravená veľká akcia - Letný tábor. Prihlášky sú už dostupné na stiahnutie: PRIHLÁŠKA NA TÁBOR.

Tábor sa uskutoční pre deti od 6 do 14 rokov, 19. – 23. augusta 2019 vo farskom domčeku v Ludrovej. Cena tábora je 30 €. Prihlasovať sa môžete do 31. júna 2019. Viac informácií v prihláške.

Tabor-Ludrova

Letný tábor 2018

Opäť aj tento rok sme zopakovali dlhoročnú tradíciu v našej farnosti, a to letný amanďacky tábor. Dobrodružný víkend sme tento rok strávili v krásnom lesnatom prostredí v Oravskom Veselom v bývalej škôlke, v čase od 10 do 13 augusta 2018. Tábor bol v duchu stredoveku, spomínali sme si rôznych svätých z tohto obdobia ako napríklad: Janu z Arku, Filipa Neriho, svätého Martina či Františka z Assisi, ktorí boli patrónmi nášho tábora.

Čítať ďalej: Letný tábor 2018

Letný tábor 2017 - Lesnica

Leto a s ním už tradične spojený letný tábor je pre deti vyvrcholením celoročnej aktivity na stretkách či rôznych podujatiach v rámci hnutia Erko v našej farnosti. Je to akcia, kde majú deti dostupnú možnosť zúčastniť sa niekoľkodňového pobytu mimo im známe oblasti, spoznať nové miesta, nových kamarátov, utužiť spoločenstvo, ktoré sa snažíme budovať, a v neposlednom rade duchovne rásť a formovať sa smerom ku konaniu dobra. Na tohtoročnom letnom tábore (10. - 14. júla 2017 Lesnica) sme sa zamerali na predstavenie si mučeníkov 20. storočia. S deťmi sme sa preniesli do obdobia komunizmu, čomu sme prispôsobili štýl viacerých hier či rétoriku (napr. oslovovanie súdruh/súdružka).

Čítať ďalej: Letný tábor 2017 - Lesnica

Pozvánka na tábor 2017

Ahojte, pre všetky deti je aj tento rok pripravený Amanďácky tábor. Tentokrát pôjdeme v termíne od 10. do 14. júla 2017 na chatu do Lesnice. Animátori už všetko pripravujú aby aj tento rok to bol nezabudnuteľný tábor pre všetky deti. Tak sa rýchlo prihlasujte, lebo čas sa kráti a miesta sa obsadzujú.

Viac inoformácií o tábore

PRIHLÁŠKA NA TÁBOR

19399090 1333800566669769 397951072939467445 n

LETNÝ TÁBOR 2014 "Kam kráčaš?"

IMG 3435Tieto prázdniny sme v  našej farnosti opäť organizovali amanďácky letný tábor. Tridsať detí sa rozhodlo stráviť týždeň plný hier, zážitkov a nových priateľstiev. Autobusom sme sa dostali priamo do Zákopčia, malej dediny na Kysuciach. Hneď po príchode nás privítal cisár. Spočiatku sme boli jeho otroci, ale po statočnom obstáti v gladiátorských hrách sa z nás stali právoplatní občania Ríma. Medzi nami sa pomaly šírilo nové náboženstvo - kresťanstvo. Všetko však muselo prebiehať v tajnosti, pretože vyznávači tejto viery boli v pohanskom Ríme prenasledovaní. Zúčastnili sme sa tajného kresťanského zhromaždenia pri Najsvätejšej oltárnej sviatosti a mladí kresťania napokon ukázali statočnosť a odvahu pri vyznávaní svojej viery najmä pri mučení, ktoré museli podstúpiť. Keď mučitelia videli ich neoblomnú vieru, napokon sa obrátili aj oni a bol vydaný Milánsky edikt, ktorý dával všetkým kresťanom slobodu. Pomedzi všetky tieto udalosti sme boli na výlete v Turzovke, kde nás miestny kňaz pustil aj na vyhliadkovú vežu nového, ešte nedostavaného kostola. V programe bola taktiež stopovačka,  rímska škola, večerná opekačka, futbal s domácimi, tancovačka, každodenná svätá omša a mnohí z nás mali radosť z trampolíny či kalčeta. Hoci chvíľami nás strašilo počasie, napokon nám program výraznejšie nenarušilo. Zdá sa, že máme protekciu na najvyšších miestach :) Ďakujeme ti, Pane! (A nie len za počasie.) Taktiež sme vďační všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomohli pri príprave tábora. A napokon sme veľmi vďační pánu farárovi zo Zákopčia -  pomáhal nám  a najmä nás duchovne povzbudil. Dúfame, že budúci rok bude taktiež plný podobných zážitkov.

Táborová hymna:

Video z tábora:

Čítať ďalej: LETNÝ TÁBOR 2014 "Kam kráčaš?"

Amanďácky tábor 2016

Ich revírom sú Bziny. Ich tempo je bleskové. Ich súperom sú zlé skutky, lenivosť a ranné rozcvičky. Deti z letného amanďáckeho tábora Dobyvateľ pracujú vo dne, v noci a ich úlohou je láskou dobývať svet.

Čítať ďalej: Amanďácky tábor 2016

Letný tábor "MUŽI ZÁKONA" 2013

Tabor 2013

V termíne 15. - 20. júla 2013 sa konal amanďácky letný tábor v Hôrke pri Poprade. Témou tábora boli proroci - muži Starého zákona, no ako hlavná zložka nechýbal tiež policajný výcvik detí, kde sa počas tohto týždňa z mladých kadetov stávali generáli.

Programom každého dňa bola ranná a večerná modlitba, ranná rozcvička, kopec dobrého jedla, veľa srandy, hry, spev, tanec a nemohla chýbať svätá omša.

Čítať ďalej: Letný tábor "MUŽI ZÁKONA" 2013

Letná víkendovka Zákopčie 2015

Som v Božej armáde!

Týmto heslom sme sa riadili po celý čas na našom  tábore v Zákopčí. Vo štvrtok 9.7.2015 sme vyrazili skoro ráno do Zákopčia, aby sme všetko stihli. Keď sme prišli do Zákopčia, vybalili sme sa a naplnili hladné bruchá, vonku nás čakala zoznamovačka, kde museli deti kresliť, spievať a podľa názvu týchto hier sa aj zoznámiť. Po zoznamovačke sme mapovali terén nášho územia, ktoré sme obývali. A potom sme mali večernú modlitbu.

Čítať ďalej: Letná víkendovka Zákopčie 2015